Zyskaj komfort

i bezpieczeństwo

zaufaj

profesjonalistom

Nowa usługa "Twój e-PIT" - już od 2019 roku

 

Z dniem 15 lutego 2019 roku Ministerstwo Finansów udostępni nową usługę „Twój e-PIT”. Na specjalnym portalu podatkowym będą czekały na podatnika gotowe zeznania za 2018 rok (PIT-37 i PIT-38). Rozwiązanie to zwolni podatników z obowiązku samodzielnego składania deklaracji podatkowej.

Po udostępnieniu przez KAS e-Deklaracji podatnik będzie mógł:

  • nie robić nic – wtedy 30 kwietnia urząd rozliczy podatnika na podstawie przygotowanego e-PIT,
  • sprawdzić e-PIT i zatwierdzić bez zmian,
  • uzupełnić e-PIT o odliczenia, przysługujące ulgi, dane OPP lub dane współmałżonka, a następnie zatwierdzić,
  • rozliczyć się samodzielnie – wtedy należy albo nie wchodzić w ogóle do systemu „Twój e-PIT” albo wejść i odrzucić przygotowaną wersję deklaracji.

W systemie nie zostaną przygotowane deklaracje PIT-36 i PIT-36L. Osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą nadal przygotowywać rozliczenie samodzielnie.

Aby wysłać deklarację w usłudze „Twój e-PIT” konieczne będzie uwierzytelnienie bezpłatnym Profilem Zaufanym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub danymi autoryzacyjnymi.

MF zapowiada, iż usługa „Twój e-PIT” będzie dostępna również dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ale od 2020 roku.

 


Podstawa prawna: Ustawa z dnia 4 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw.
Publikacja: Dz. U. Poz. 2126 [data ogłoszenia: 09-11-2018, data wejścia w życie: 01-01-2019]

Załączniki

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}